O autorze
Senator Rzeczypospolitej Polskiej. Prezes zielonogórskiego Falubazu. Urodziłem się 14 lipca 1967 roku. 14 lipca Francuzi obchodzą rocznicę zburzenia Bastylii. Ja sam nie zamierzam niczego burzyć, raczej wolę budować. Zaczynałem od biznesu, ale fascynuje mnie też sport, dlatego zaangażowałem się w zielonogórski żużel. Odbudowanie zielonogórskiego klubu wymagało sporo pracy, ale udało się i dziś jesteśmy marką rozpoznawalną w całej sportowej Polsce. Świetnie prosperuje nasz marketing i promocja, a drużyna od kilku lat nie schodzi z podium mistrzostw Polski. Teraz bardzo wysokie miejsce zajmuje w moim życiu polityka. Nie opuszczam żadnej komisji i obrad Senatu, bo zależy mi, by poprzez działalność w Parlamencie na lepsze zmieniać życie Polaków. A najbardziej lubię i podziwiam ludzi, którzy są indywidualistami. Ludzi z fantazją.

Film

Oczekiwałem więcej. Szumnie zapowiadany film o katastrofie nie wniósł tak naprawdę nic nowego. Może dlatego, że wszyscy znamy każdy fakt, każdą sekundę tego dramatu! Zawiniła ochrona i przygotowanie lotu, bo nie dokonano należytej lustracji terenu lotniska (może w ogóle), nie wykonano lotu próbnego (chyba nigdy się nie robi), łatwo też uznać winnymi samych pilotów, którzy może i mogli uniknąć pewnych błędów. Niestety, nie udało im się.

Niezależnie od tego, dokąd wybiera się polska delegacja, czy to drogą lądową czy powietrzną, powinniśmy mieć w czasie podróży dobrze znane z kodeksu drogowego ,,ograniczone zaufanie" ze wskazaniem na ,,bardzo”. Dla mnie dramat rozpoczął się już kilka lat wcześniej i trwa do dzisiaj. Blisko 40-milionowy kraj nie ma samolotu i floty dla najważniejszych osób w państwie. Nie wykonuje się profesjonalnych zabezpieczeń i wielu rzeczy, które na świecie są standardem. To jest chore, ale niestety całe społeczeństwo do tego się przyłożyło. Bo zawsze podnosi się krzyk, jak rząd kupuje nowy samochód, zatrudnia fachowców czy politycy mają dostać podwyżkę i premię. Dobrym przykładem jest ostatnia sytuacja przyznania nagród dla Prezydium Sejmu i Senatu. To są ludzie, którzy zanim pojawili się w Parlamencie, ciężko pracowali na swoją opinię, doświadczenie i zdobywali wiedzę w różnych dziedzinach, by po latach pracować w polskim rządzie. Jednak podniósł się wielki lament o to, co „zwykły obywatel” może za to mieć, tylko dlaczego akurat w atmosferze skandalu, skoro takie premie są przyznawane od lat? Poza tym każdy ma szansę zarabiać. Trzeba tylko się zaangażować, bo sukces i pieniądze nie pojawiają się znikąd. Rząd od zawsze rozlicza się za wszystko bardzo rygorystycznie i obarcza winą, bo najłatwiej jest zwyzywać „polityków, którzy nic nie robią, a mają wszystko” To też kiedyś doprowadzi do katastrofy, bo w polityce będą sami nieudacznicy i populiści pracujący oczywiście za darmo dla idei. Jedna tragedia nie nauczyła niczego.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...